Parengus laistymo sistemos projektą ir suderinus sąmatą, lieka tik sumontuoti pačią sistemą ir užtikrinti, kad ji ilgai tarnautų. Kai pasirašoma darbų sutartis ir gaunamas avansas, mes pradedame laistymo sistemos įrengimo darbus. Atvykę į sklypą pažymime numatomas purkštukų vietas ir patikriname, ar visi vejos plotai bus tolygiai palaistomi. Tai atliekame dėl to, kadangi dažnai laistymo sistemos projektui įvertinti gauname sklypo planus skaitmeniniu formatu, ne visada tikslus būna mastelis, galbūt nepažymėti kai kurie augalai ruošiant laistymo projektą.
Montuojant laistymo sistemą, mums būtina patekti į namą arba ten, nuo kur numatomas laistymo sistemos pajungimas, kad galėtume prijungti montuojamą laistymo sistemą prie vandens šaltinio. Gali reikėti išjungti vandenį montavimo metu. Įmontuojama laistymo sistemos uždarymo sklendė, kad sistemą galima būtų atjungti kai reikia ar prieš žiemą. Vamzdis laistymo sistemai išvedamas į namo lauką.
Pažymėjus laistymo sistemos purkštukų vietas ir įsitikinus, kad bus užtikrintas kokybiškas laistymas pagal suplanuotą projektą, mūsų darbuotojai pradės montuoti vamzdžius. Kai laistymo sistemą reikia įrengti po jau susiformavusia veja, vamzdžiams montuoti mes naudojame tranšėjų kasimo mašiną, kuri pažeidžia tik apie 10-20 cm vejos juosta toje vietoje, kur numatomi laistymo sistemos vamzdžiai. Taip Jūsų veja sugadinama minimaliai. Vidutiniškai kieme reikia įrengti apie 300 m laistymo sistemos vamzdžių.
Po to, kai vamzdžiai pakloti, planuojamose vamzdžių sujungimo vietose padaromos platesnės duobės, kad galima būtų sumontuoti vamzdžių jungtis. Sumontavus jungtis, numatytose vietose montuojami elektromagnetiniai vožtuvai. Dažniausiai elektromagnetiniai vožtuvai montuojami grupėmis po kelis, tačiau juos galima montuoti ir kiekvieną atskirai. Kai šie darbai atlikti, iškastas dirvožemis grąžinamas į vietą, gruntas sutankinamas iki pradinio tankumo.
Laistymo sistemos valdymo blokas montuojamas lengvai pasiekiamoje vietoje arba garaže, kai tai įmanoma. Tai leidžia stebėti ir lengviau valdyti laistymo sistemos darbą, įjungti ar išjungti laistymą, reguliuoti laistymo trukmę. Lietaus daviklis montuojamas ant lietaus latako arba ant namo palei stogo liniją. Atskirais atvejais galima montuoti lietaus daviklį ant tvoros ar kito tvirto pagrindo.
Kai visos jungtys sumontuotos ir atlikti visi sujungimai, visas vejos plotas sutvarkomas ir sutankinamas. Nuo vejos pašalinamos visos šiukšlės, sugrėbiamas likęs dirvožemis, nušluojami betoniniai paviršiai.
Nuo dabar laistymo sistemą galima išbandyti ir suderinti. Įjungiamas vanduo ir patikrinama, ar pro vamzdžius ar sujungimus neteka vanduo. Įsitikinus, kad vanduo iš sistemos pro šalį neteka, sureguliuojamos purkštukų galvutės, kad laistymo srovė pasiektų reikiamą palaistyti plotą.
Po to, kai laistymo sistema pabaigta įrengti, mes Jums pademonstruosime, kaip ji veikia. Pirmiausia paaiškinsime, kaip programuoti laistymo sistemos valdiklį. Paskui parodysime, kaip veikia kiekviena laistoma zona atskirai. Praktiškai parodysime, kaip reguliuoti purkštukų galvutes patiems. Tam naudojamas specialus sukurtas raktas, kurį mes Jums paliksime. Ir nebūtina visko iš karto įsiminti, mes visada galėsime Jus pakonsultuoti.