Apželdinimas

Gražus Jūsų namų apželdinimas gali suteikti malonumą akiai ne tik Jums ar Jūsų šeimai, bet ir kaimynams bei svečiams. Bet norint įsirengti gražų kiemą reikia atsižvelgti į daug niuansų – koks tos vietovės klimatas, kiek skirsite laiko augalų priežiūrai, koks kiemo dirvožemis, kritulių kiekis, tarša, o gal turite unikalių idėjų kurių sudėtingas įgyvendinimas? Keičiant apželdinimą tai vienas iš geriausių būdų pagerinti savo namų išvaizdą. Perparduodant namą – puikus apželdinimas ženkliai pakelia turto kainą. Jei turite idėjų, žinių ir užsispyrimo viską galite atlikti patys, arba galite samdytis specialistų komandą kuri turi ilgametę patirtį. Atliekant apželdinimą reikia atsižvelgti į kiemo dizainą, trinkelių spalvą, takelių išsidėstymą, neturint tinkamo dirvožemio reikia tręšti jį, arba pasirūpinti papildomu tinkamo dirvožemio užsivežimu. Pagal pasirinktą stilių augalai išdėstomi atsitiktinėse vietose arba, mėgstantiems tvarką, laikomasi simetrijos. Augalai auginami iš sėklų arba perkami sodinukai, kiekvienas augalas turi savitų auginimo savybių kurias reiktų žinoti norint išlaikyti augalą gražų ir sveiką. Kuriant savo kiemo išvaizdą galima panaudoti ne tik gražiai atrodančias gėles, krūmus ar medelius. Bet galima įkomponuoti ir vaismedžius kurie jums leis mėgautis savo kieme užaugusiomis gėrybėmis. Įkomponuotas aviečių ar serbentų krūmas leis jums mėgautis šviežiomis uogomis savo sode. Mūsų įmonė ne tik patars ką Jums pasirinkti, bet mes ir atliksime viską nuo idėjos iki galutinio įgyvendinimo. Pašalinsime šiukšles, ar likusias šaknis nuo prieš tai augusių augalų, sutvarkysime apleistą sklypą ar jį suformuosime, išgenėsime esančius krūmus ar medžius pagal poreikius. Taip pat tvarkome ir prižiūrime jau suformuotus ir apželdintus sklypus. Sklypo apželdinimas – tai Jūsų namo vizitinė kortelė.

Alpinariumų įrengimas

Alpinariumų įrengimas


Papildoma informacija

Visais klausimais skambinkite

868227550 Nerijus

Projektų vadovas

info@vejairlaistymas.lt

Kaina

90,00€

Kai kurie namų savininkai įsirengia alpinariumus tam, kad išnaudotų akmenuotus sklypo šlaitus. Tuo tarpu kiti alpinariumais papildo plokščius įrengtos vejos paviršius, nors tai ir reikalauja truputi daugiau pastangų.

Svarbus dalykas įrengiant alpinariumą yra sklypo erdvė. Mažame sklype reikėtų skirti bent nedidelę dalį įsirengti alpinariumui. Didesnėse erdvėse akmenų oazės įrengiamos taip, kad alpinariumai imituotų natūralų kraštovaizdį ir iš jo beveik neišsiskirtų.

Įrangiant alpinariumą atrodo neatsiejama dalimi tampa natūralus akmuo. Tai gali būti skaldyto atvežtinio akmens plokštės, kurių šiandien yra didžiulis pasirinkimas. Gali būti ir lauko akmuo - dažnai Lietuvoje sutinkamas įvairių spalvų granitinis akmuo, kuris formai ar plokštumai išgauti gali būti perskeliamas.

Kitas būtinas alpinarimo elementas yra augalai. Idealiai suformuotame alpinariume gausu augalų, kurie žaliuoja ar žydi nenutrūkstamai. Tai gali būti įvairių rūšių sąmanos, daugiamečiai žemaūgiai krūmeliai, skirtingu metu žydinčios gėles ir daugelis kitų Jums patinkančių augalų. Svarbu juos tinkamai sugrupuoti, kad jie neužgoštų vienas kito, nekonkuruotų tarpusavyje. Taip pat svarbu įvertinti drėgmės poreikį augalams, nes alpinariumas dažniausiai įrengiamas aukščiau negu veja ir perteklinis vanduo nuo akmenų nubėga.

Tam, kad užtikrinti pakankamą drėgmės lygį augalams, tuo pačiu kad neaugų nepageidaujamos piktžolės, o kartais taip tiesiog gražiau, dalis arba visas alpinariumas padengiamas įvairiu mulčiumi. Prekyboje yra gausus pasirinkimas alpinariumams tinkamo dekoratyvaus mulčaus, nors tokį patį, bet gal ne tokį dekoratyvų, galima pasigaminti ir pas save namuose. Nereikėtų pamiršti, kad mulčus yra natūraliai pūvanti danga, tad kas keletą metų ją gali tekti atnaujinti.

Gerokai ilgaamžiškesnė alpinariumams tinkama medžiaga yra dekoratyvinė akmens skaldelė. Kaip ir natūralaus mulčaus, skaldelės pasirinkimas yra be galo platus - nuo dirbtinai dažytos iki natūralios akmens spalvos. Prieš alpinariumo plotus padengiant norima dekoratyvine skaldele, būtų naudinga prieš tai norimą užpilti plotą padengti neaustinės geotekstilės sluoksniu. Ji neleis susimaišyti skaldelei su augaliniu gruntu, tuo pačiu praleisdama augalams reikalingą drėgmę.

Jums tereikia turėti vaizdą, kokio norite aplinariumo, ir mes jį įrengsime. Jeigu nežinote, ko tiksliai norėtumėte, mes būtinai pasiūlysime sprendimą. 

 

 

Kontaktai

Įsimintos prekės  

(tusčia)

RulonineVeja.eu

 

 

Active24.lt Slidinėjimo ir turizmo prekės, riedučiai, riedlentės